Успішність учнів із малою наповнюваністю шкіл залишає бажати кращого 

Про це повідомила начальник відділу освіти міста Ірина Дем’яненко.

«Чи може випускник школи із малою наповнюваністю конкурувати із великою школою. На жаль, ні. Сьогодні діти вибирають заклади із кращими умовами. Навчання у великих шкільних колективах сприяє здоровій конкуренції між школярами. Результати ЗНО показують, що у малих школах гірша якість освіти. У школах із більшою наповнюваністю класів діти частіше отримують призові місця на предметних олімпіадах», – сказала Ірина Дем’яненко.

Вона також додала, що маленькі школи – це не лише низька якість освіти, а й вагомий бюджетний тягар.

«Витрати на одного учня на рік в середньому складають 8 тис грн. При цьому в закладах із низькою наповнюваністю ця сума більша. Наприклад у 20-й школі – 11 тис 15 грн. А у великій 19-й школі – 7 тис 200 грн», – додала Ірина Дем’яненко.

У Павлограді низьку наповнюваність учнів мають школи №№ 16, 3,6,18,20,14. У ЗОШ 18 цьогоріч не змогли відкрити 10-й клас. У школі №20 в середній ланці наповнюваність класів складає 15-17 дітей. В школі №14 в дев’ятому класі навчається лише 9 дітей. В цілому по місту середня наповнюваність класів – 26,9 учнів . У першій школі – 27,8 .

Довідково

У Павлограді мережа навчальних закладів складається із 19 шкіл, 20 дитсадків, 4 позашкільних навчально-виховних закладів та одного навчально-виробничого комбінату.

Читайте також: Чи перейдуть школи Павлограда на фінансову самостійність?