У Павлоградських школах учні початкових класів харчуються за кошти місцевого бюджету та батьків (50 на 50).

Із міського бюджету на кожного учня виділяється 3,75 грн і стільки ж мають доплачувати батьки. Проте, ця схема не спрацювала. Повідомила начальник відділу освіти міста Ірина Дем’яненко.

«У цьому році ми харчуємо дітей – 3,75 виділяє місцевий бюджет, і стільки ж батьки. Але ми пропрацювали місяць і бачимо, що батьки не дають цих коштів. Вони згодні харчувати дітей за 3,75 грн, які передбачені місцевим бюджетом. Тому можливо уже розглянути питання і харчувати дітей тільки пільгової категорії. Це нам дасть змогу зекономити понад 4 млн грн», – розповіла Ірина Дем’яненко.

Вона також запропонувала ще один шлях економії бюджетних коштів – наповнюваність класів має бути не менше 27 учнів і не більше 30.

«Ми пропонуємо, щоб депутатський корпус пішов нам назустріч і прийняти рішення про те, щоб наповнюваність учнів у класах була не менше 27 і не більше 30. У Нікополі і Кам’янську прийняли таке рішення ще 2-3 роки тому. Це нам дасть змогу об’єднувати класи і таким чином зекономити на зарплаті педагогів», – сказала Ірина Дем’яненко.

Проектом держбюджету на 2017 рік пропонується фінансувати лише зарплату педагогів. Всі інші витрати на утримання закладів освіти – за кошт місцевого бюджету. За підрахунками фінансового управління міськвиконкому, в цілому на утримання всіх закладів освіти (школи, дитсадки, позашкільні заклади) на рік потрібно 179 млн грн. На освіту міста у державному бюджеті передбачена сума у розмірі 67 млн грн.

Читайте також: Школи із малою наповнюваністю учнів мають нижчу якість освіти

Читайте також: Пільговий проїзд фінансуватиметься із міського бюджету