У Павлограді на кінець вересня різко піднявся рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Це свідчить про близьке настання грипу, як самого грізного захворювання цієї групи інфекцій. Повідомила міський епідеміолог Людмила Руденок.

Захворюваність має тенденцію до наростання. Щотижня в місті реєструється 230-250 випадків ГРВІ. Кількість захворілих за останній тиждень збільшилась в 1,9 рази у порівнянні із попереднім тижнем. Найчастіше хворіють діти (85,7%), 59,5% припадає на організовані дитячі колективи. Така ж ситуація спостерігається у Тернівці, Юр’ївському та Павлоградському районах.

За прогнозами фахівців Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Український центр з контролю і моніторингу захворювань МОЗ України», на підставі результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ, на майбутній сезон в Україні очікується циркуляція вірусів грипу А / Каліфорнія ( Н1N1), A / Hong Kong (Н3N2), B / Brisbane .

Єдиним ефективним профілактичним засобом грипу є щеплення. За рекомендаціями ВООЗ всі вищезгадані три штами вірусу увійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу. Щеплення проводяться в кабінетах лікувально-профілактичних установ.

Довідково

За даними епідеміологів, цьогоріч ГРВІ перехворів кожен шостий мешканець Павлограда.