Кардіологи радять більше сміятись

Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності і в Україні, і в світі, проте в українському суспільстві обізнаність щодо факторів ризику від них дуже низька, а смертність – дуже висока.

Щороку в Україні від серцево-судинних захворювань помирає 160 тисяч осіб. Це більше ніж від сукупної кількості випадків смерті від всіх видів раку, туберкульозу, СНІДу.

Проблема серцево-судинних захворювань серед населення, смертність від даної патології актуальна і для Павлограда. За 2015 рік в місті зареєстровано 70 451 випадків захворювань серцево-судинної системи. На гіпертонічну хворобу у 2015 році захворіло на 485 осіб більше , аніж за попередній рік. Повідомила міський кардіолог Ірина Жицька.

«Збільшилася захворюваність населення і на ішемічну хворобу серця: 2014 рік – 23853 випадків, 2015 рік – 24041 випадок. Зростає захворюваність і серед осіб працездатного віку. Смертність від серцево-судинних захворювань зростає також: у 2015 році померло на 70 осіб більше за 2014 рік, в тому числі на 26 осіб працездатного віку», – розповіла Ірина Жицька.

Профілактика хвороб серця

Вести здоровий спосіб життя, активно займатись спортом, раціонально харчуватись, не мати шкідливих звичок (вживання алкоголю, тютюнопаління, наркотики), не переїдати, не знаходитись довго у сидячому положенні.
А ще, сміх — відмінні ліки для серця. Щирий сміх збільшує об’єм крові, що перекачується серцем, на 20%. Також це прекрасний засіб від стресу. Смійтеся частіше!