Сила підземних поштовхів може перевищити 7 балів 

Наступний землетрус в Румунії в зоні Вранча може бути аналогічним тому, який стався у 1940 році, коли сила підземних поштовхів перевищила 7 балів за шкалою Ріхтера. Вважає екс-директор румунского Інституту фізики Землі Георге Мермуряну, повідомляє Укрінформ.

«Ніхто в цьому світі не може передбачити землетрусу. Але все ж я вивчив всі землетруси в Румунії починаючи з 1730 року. Дослідження показали, що підземні коливання можуть відбуватися з періодичністю або в 40 років, або в 102 роки. Ступінь похибки дуже висока, але я дотримуюся думки, що в нашій країні будуть землетруси, за потужністю аналогічні землетрусу 1940-го року », –  сказав фізик.

У 1940 році в районі Вранча землетрус знищив безліч населених пунктів, загинули більше тисячі чоловік. Наступний землетрус магнітудою 7,2 бали стався в Румунії в 1977 році.

Як повідомлялося, румунський землетрус 24 вересня 2016 відчувався в сусідніх країнах: Молдові та Україні – аж до Києва. Жителі столиці в соціальних мережах повідомляють, що у них в квартирах деренчав посуд і гойдалися предмети.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, в Одеській області був зафіксований поштовх силою приблизно 3-4 бали за шкалою Ріхтера.