У середу, 5 жовтня, в Павлоград прибуде велика християнська святиня – мощі святих мучеників, цілителів-безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Римських (з Афонського подвір'я Києва).

Про це повідомила керівник прес-служби Спасо-Нерукотворного Образу Кафедрального собору Олена Тищенко.

Святиня прибула до Дніпровської єпархії 25 вересня і перебуватиме там упродовж двох тижнів. За цей час її перевезуть для поклоніння по черзі в три кафедральних собора Дніпропетровської єпархії.

З 25 вересня по 1 жовтня мощі знаходитимуться в Свято-Троїцькому Кафедральному соборі Дніпра. З 2 по 4 жовтня – в Свято-Троїцькому Кафедральному соборі Новомосковська.

В головний павлоградський храм святиня прибуде 5 жовтня в 8.00. Доступ до неї буде відкритий протягом усього дня 5, 6 і 7 жовтня, після чого святиня покине наше місто.
Після Павлограда мощі прибудуть назад в Свято-Троїцький собор Дніпра. 8 жовтня в 19.00 відбудуться урочисті проводи святині з Дніпропетровської єпархії.

Довідково

Святі мученики-безсрібники брати Косма і Даміан жили в III столітті після Різдва Христового в Римі, в період гонінь на християн. Основним заняттям братів була лікарська справа, в якій вони досягли неабияких успіхів. Святі Косма і Даміан вважали себе служителями Божими, зцілюючи людей за їх віру. Вони не брали за свою працю ніякої платні.
Святі брати постраждали від заздрості лікаря, що був колись їх учителем. Цей лікар заманив їх у гори і там убив. Після кончини святість лікарів-безсрібників Косми і Даміана була підтверджена багатьма чудесними знаменнями і зціленнями.