Як повідомлялось раніше, у неділю, 25 вересня, в Дніпрі під час виконання службових обов'язків були вбиті поліцейські Артем Кутушев та Ольга Макаренко. За підозрою у вбивстві правоохоронців був затриманий колишній боєць спецпідрозділу МВС «Торнадо» Олександр Пугачов.

Пізніше, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що нова патрульна служба повинна діяти за принципом презумпції правоти поліцейського.
Прийняття закону про презумпцію правоти поліцейського ніяким чином не зможе запобігти негативним подіям, як напад на поліцейских. Якщо у людини є здатність або схильність до вчинення протиправних дій, то ніякі закони його не зупинять, вважає адвокат Андрій Верба.

«Після подій, які відбулися в Дніпрі, 25 вересня, Міністр внутрішніх справ і представники Нацполіції заявили про введення презумпції правоти співробітника правоохоронних органів. Мотивуючи тим, що якщо нібито ми дамо поліцейським більше повноважень, для того, щоб громадяни підпорядковувалися їх прямим вказівкам, нібито, таким чином, поліцейські матимуть більше авторитету. Поліцейські тільки своїми діями і вчинками повинні заслужити авторитет у суспільства, і тільки після цього їх законні вимоги будуть виконуватися. Якби закон про презумпцію правоти поліцейського вже діяв в Україні, він би все одно не запобіг тому, що трапилося у Дніпрі, 25 вересня», – повідомив Андрій Верба під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

Економічний експерт Михайло Крапивко вважає, що для запобігання негативних ситуацій з поліцейськими, необхідно розробити покрокову інструкцію і навчити правоохоронців діяти відповідно до неї.

«Камери на поліцейських вже є, але немає критеріїв, за якими можна судити, чи виконав він свої обов'язки чи ні. А критерієм якраз є інструкція, як повинен діяти поліцейський в тій чи іншій ситуації. Необхідно прописати інструкцію, навчити їх і змусити виконувати. Прописати, хто і де повинен стояти під час несення служби, на якому місці має бути рука, куди дивитися. І тільки тоді випускати їх на вулицю зі зброєю », – повідомив Михайло Крапивко.