Показник захворювання по місту перевищує обласний 

Якщо у 2013 році диспансерна група, що мають вади серцево-судинної системи становила 503 дитини , то у 2015 році – 617. За 8 місяців цього року – 582 дитини. Показник по місту 93,48 %, по області – 85,4 %. Такі цифри оприлюднила сьогодні міський дитячий кардіолог Ірина Нємикіна під час прес-конференції.

«На першому місці – вроджена патологія серцево-судинних захворювань. Це різні вроджені аномалії серця та судин. Якщо у 2013 році на диспансерному обліку перебувало 175 дітей із вродженими вадами серця , то у 2015– 204 дитини . За 8 місяців цього року виявлено уже 192 дитини», – розповіла Ірина Нємикіна.

Вона також додала, що разом із тим збільшується кількість прооперованих дітей. За цей рік операцію на серці зроблено 47 маленьким мешканцям міста. Ірина Нємикіна вважає це позитивним моментом, бо вчасне оперативне лікування дає більше шансів на повне одужання.

«Не варто чекати, що вада із віком сама собою пройде, особливо із серйозними дефектами. Якщо кардіолог радить робити операцію, то ця вада не переросте. Можна дотягнути до того, що наступить момент, коли операція буде неможлива і не ефективна. У 99% випадках всі діти, котрі вчасно пройшли оперативне лікування вади серця через декілька років після операції знімаються з інвалідності і до 18 років ідуть в доросле життя як здорові люди», – наголосила Ірина Нємикіна. 

Серцево-судинна система у дітей формується у перші три місяці вагітності. Уже на 19 день вагітності можна почути серцебиття малюка і на 72 день серце вважається повністю сформоване. Тому дуже важливо із перших тижнів вагітності відмовитись від будь-яких шкідливих звичок.

На формування серцево-судинної системи у дитини можуть негативно вплинути екологія, шкідливе виробництво, інфекційні захворювання , вік жінки та спадковість.

Читайте також: Більша половина павлоградців мають вади серцево-судинної системи