В рамках конкурсу міні-грантів «Місто своїми руками» за фінансової підтримки ДТЕК в загальноосвітній школі №4 обладнана сенсорна кімната «Світ почуттів і емоцій», в мікрорайоні «Хімзавод» та «Хіммаш» – спортивно-ігрові майданчики.

На реалізацію цих об'єктів ДТЕК направив близько 68 тис. грн, ще 15 тис. грн було виділено «Благодійним фондом сприяння соціально-економічному розвитку Західного Донбасу». Власний внесок авторів ідей склав понад 23 тис. грн.

Силами батьків учнів та педагогічним колективом у школі був виконаний ремонт в одній з класних кімнат, виготовлені розвиваючі елементи – «Черепаха», «Гусінь», «Сухий душ», масажний диванчик, безкаркасні крісла і кінетичний пісок. За гроші гранту придбано шпалери, фарба, двері, сухий басейн, м'ячі-гіганти та ін.

«Три роки тому ми стали одними з переможців конкурсу, і у нас у дворі з'явився майданчик для воркауту. Тому ми з радістю взяли участь в «Місті своїми руками» і в цьому році. Ми мріяли створити кімнату для проведення комплексної розвиваючої та психокорекційної роботи з дітьми шкільного та дошкільного віку, адже по сусідству з нами дитсадок №23. І нам це вдалося! У сенсорній кімнаті працюватиме психолог, яка допоможе деяким малюкам в адаптації, подоланні страхів і невпевненості, буде розвивати в дітях творчий потенціал », – розповідає директор ЗОШ №4 Лариса Кравченко.

Не менш значимі і захоплюючі проекти були реалізовані у дворах мікрорайонів міста. При облаштуванні дитячих спортивно-ігрових майданчиків, ініціативні мешканці провели більше 20 суботників, упорядкували територію, власними руками зробили деякі ігрові елементи: тенісний стіл, карусель, пісочницю, дерев'яний будиночок, лавки, столики. За грантові гроші були придбані гімнастичний та спортивно-ігровий комплекси, гойдалки, лавочки та ін.

«Всі три проекти спрямовані на оздоровлення та дозвілля дітей, тому навіть не доводиться говорити про їх важливість. Звичайно ж, всім ініціаторам проектів доводиться нелегко, адже це велика праця – знайти час, сили, написати заявки, прорахувати бюджет, перемогти, реалізовувати проекти, проводити суботники і ремонти, знаходити меценатів і однодумців, залучати додаткові ресурси. Але ініціативні люди живуть цим, і тому кожен проект «Міста своїми руками» стає гордістю школи, двору, мікрорайону. У цьому році тільки в Павлограді було подано 47 заявок, з них 20 стали переможцями, а це значить, що в нашому місті живуть ініціативні небайдужі громадяни, готові разом з ДТЕК змінювати умови життя на краще! » – зазначила регіональний представник ДТЕК в Західному Донбасі Олена Коновалова.

Цьогоріч фонд конкурсу в Павлограді складе 490 тис. Запланований вклад жителів – 296 тис. грн. До кінця року буде презентовано ще 16 проектів.

Довідково

У 2016 році в конкурсі «Місто своїми руками» беруть участь жителі міст і районів 38 територій присутності компанії в 7 областях України. Це 210 проектів-переможців, з них 67 проектів тільки в Західному Донбасі, на реалізацію яких ДТЕК направив 1,5 млн грн.