Через кілька місяців в Україні може з'явитися відносно новий штам грипу.

Перша хвиля захворювання очікується в грудні. Це буде вірус А / Гонконг (H3N2). Про це повідомила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань Алла Мироненко в ефірі радіостанції «Голос столиці».

Імунітету саме до цього штамму грипу у населення немає. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які належать до груп ризику, а це люди старше 65 років, люди з хронічною патологією, діти від 6 місяців до 5 років, школярі, зробили щеплення протигрипозною вакциною .

«Якщо прищеплюється здорова людина, яка не має хронічної патології, молодого віку, то вона просто не захворіє, буде вести активний спосіб життя, може їздити, ходити в театр, їй не загрожує хвороба. А якщо і захворіє на грип, то зазвичай без ускладнень», – розповіла Алла Мироненко.

Вона також додала, що зараз епідеміологічна ситуація в нормі, і захворювання на грип не реєструються.

«По-перше, це не грип. По-друге, це стандартна ситуація, коли з початком вересня починається зростання кількості респіраторних захворювань, але зазвичай не важкі захворювання без високої температури, а часто саме респіраторні симптоми, такі як нежить, біль у горлі, кашель, вони виступають на перше місце», – сказала Алла Мироненко.