А з раціону дітей до 3-х років повністю виключити і дикорослі, і магазинні гриби. 

Повідомив лікар-анестезіолог міської лікарні № 4 Михайло Бреус під час прес-конференції.

«У дітей ще недосконала система травлення і харчове отруєння можуть викликати, як дикорослі гриби, так і вирощені в штучних умовах», – сказав Михайло Бреус.

Він також звернув увагу на те, що гриби беруть поживні речовини з ґрунту, в якому можуть бути ядохімікати, якими обробляють поля, солі важких металів, нітрати та інші небезпечні для людини речовини. Ризик виникнення отруєнь зростає при придбанні грибів у випадкових осіб, в тому числі на ринках, в місцях несанкціонованої торгівлі.

На Дніпропетровщині за 9 місяців поточного року зареєстровано 15 випадків отруєнь грибами, з них 3 – у дітей. В 2015 році за весь рік було зареєстровано 14 випадків. На сьогодні найбільше отруєнь виявлено в м. Дніпро, Солонянському, Межівському, Криничанському районах. На жаль, один – смертельний. У Павлограді за 2016 рік зареєстровано один випадок отруєння дикорослими грибами. Навесні, чоловік отруївся мухоморами 

Токсини отруйних грибів, особливо блідої поганки, викликають серйозні отруєння, уражають «природні фільтри» організму людини – печінку та нирки. У 80% отруєння токсинами блідої поганки призводить до летальних випадків, а у пацієнтів, яких рятують медичні працівники, виникають тяжкі ускладнення, хронічні ураження печінки та нирок.

При отруєнні грибами велике значення має фактор часу, наскільки швидко буде надана кваліфікована медична допомога. Тому при перших симптомах отруєння потрібно викликати швидку.