В Україні реєструють масові випадки отруєння від сурогатного алкоголю.

Зокрема масове отруєння зафіксовано в Харківській області. Відповідними службами регіону вживаються всі заходи, щоб не допустити поширення сурогатного алкоголю на території Дніпропетровщини. Повідомив начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління в Дніпропетровській області Олександр Матвієць під час прес-конференції в ІА «Мость-Днепр».

«Всім відомі сумні факти численних смертей від вживання сурогатного алкоголю в Харківській області. За даними фактами розпочато кримінальні провадження. Всього по Україні зафіксовано 71 випадок отруєння сурогатним алкоголем. Були зафіксовані випадки в Донецькій і Луганській областях. У крові постраждалих виявлено метанол. Цех, який виробляв незаконний алкоголь, закритий, вилучена продукція в багатьох точках розповсюдження. Встановлено «підприємця», який цим займався, і 3 його помічники. Географія отруєнь свідчить про те, що сурогат встиг поширитися по інших регіонах України. І нами вживаються всі заходи, щоб не допустити поширення цієї продукції по Дніпропетровській області », – сказав Олександр Матвієць.

Він також додав, що на Дніпропетровщині закрили 9 підпільних цехів з виробництва сурогатного алкоголю. У 5-ти з них виробляли сурогатну горілку, в 2-х медичний спирт, і ще в двох цехах – пиво і вино.
Основна ознака, за якою можна відрізнити сурогатний алкоголь від законного – це ціна.

«Згідно із законодавством, не може пляшка горілки ємністю 0,5 л коштувати дешевше 54,99 грн, ємністю 0,7 л – менше, ніж 76,86 грн і ємністю 1 л –менше, ніж 109,80 грн. Не можна купувати горілку на розлив з каністр або з б / у пластикових пляшок, не марковану продукцію. Найчастіше підробляють недорогі алкогольні напої, в традиційних круглих пляшках. Потрібно звертати увагу, як наклеєна етикетка, щоб не було надрізів, подряпин та ін. Слід пам'ятати, що палену горілку виробляють і розливають в антисанітарних умовах, в гаражах або підвалах» – відзначив Олександр Матвієць.

Довідково

На Харківщині внаслідок отруєння алкоголем померли 12 чоловік