Паспорт  оформлятиметься на чотири роки особам, які не досягли 18 років, а іншим – на 10 років. 

З суботи, 1 жовтня, набув чинності закон №1474-VIII про перехід на ID-паспорти з біометрією.

Прийняття закону було необхідно для лібералізації Європейським союзом візового режиму для України. Закон, зокрема, передбачає запровадження обов'язковго оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку. При цьому у паспорти громадян України, які досягли 18-річного віку, буде вбудований безконтактний електронний носій, в який вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

Згідно з цим законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового й низки інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України вносити відцифровані відбитки пальців рук будуть тільки за згодою особи.

Внутрішній український паспорт нового зразка у вигляді ID-карти не може використовуватися громадянами України для перетину кордону з Білоруссю. На пунктах пропуску з таким документом можуть виникнути проблеми при в'їзді або виїзді з країни.

ID-паспорта вперше при досягненні 16-річного видається безкоштовно. За терміновий документ (за 7 орбочих днів) потрібно буде сплатити 478,62, а не терміновий (за 20 робочих днів) – 391,47 . Повідомила начальник відділу по роботі з єдиним державним демографічним реєстром ГУ ДМС у Дніпропетровській області Олена Лимар під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

У Павлограді ID-паспорти видаватимуться міграційною службою. Принаймні до нового року. А потім можливо і в Центрі надання адміністративних послуг. Повідомила керівник Центру Ірина Савченко.

«Паспорти видаватимуться міграційною службою. Розглядалась така можливість видавати їх у Центрі надання адміністративних послуг. Але потрібне відповідне обладнання. А воно дуже дороге і у нас немає місця. Потрібні певні умови. Але нам потрібно вчитись працювати на цьому обладнанні . І я іду в міграційну службу для проходження такого навчання», – розповіла Ірина Савченко.