Невідомі зібрали врожай на землі, котру орендує підприємець і вивезли його у невідомому напрямку. 

Фермер із Петропавлівського району Олександр Марков підприємницькою діяльністю займається із 1996 року. У 2003 році на прохання голови рай адміністрації уклав угоду на оренду 121 га землі терміном на 9 років і 7 місяців. Земля була у занедбаному стані, поросла бур’янами. Підприємець привів їх до ладу, вирощував врожай. 

Три роки тому термін дії договору закінчився. Увесь цей час він намагався продовжити його, але то законодавство змінилось і потрібно було уже це робити в райадміністрації, потім в Держземкадастрі. Там теж просили зачекати, бо очікувались знову зміни у земельному кодексі. Таким чином питання залишилось не вирішеним. Проте, підприємець справно сплачував податки, вів господарство і ніяких претензій ні від кого не мав. А згідно законодавства, якщо упродовж місяця не виникає ніяких претензій, то термін дії договору автоматично продовжується на той самий термін і на тих же умовах.Цієї осені, коли прийшла пора збирати врожай, фермеру вручили постанову, що сонях на його полі заарештований, мотивуючи це тим, що термін дії оренди у нього вичерпався і у такий спосіб він начебто самовільно зайняв земельну ділянку.

«22 червня цього року була відкрита карна справа про те, що цю земельну ділянку начебто зайняли невідомі. Мене запросили у правоохоронні органи для дачі показів. Я надав усі документи. А пізніше мені вручили постанову про те, що врожай на моєму полі заарештований. Це при тому, що в постанові написано, що поле зайняли невідомі, а вручили її мені», – розповів фермер Олександр Марков під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр», що пройшла 5 вересня.

Апеляційний суд відмінив постанову про арешт майна фермера і він почав збирати врожай. Проте приїхали правоохоронці і заарештували його техніку. А через декотрий час на полі фермера працювала інша техніка, а саме поле охороняли наряди поліції, автоматники. Відповідь на запитання на якій підставі збирають його врожай фермер не почув. Машини,в котрі вантажили насіння соняшників із 40 га землі , повезли у невідомому напрямку.

У прес-конференції взяв участь також адвокат потерпілого Віктор Дробот. За його словами, права його підзахисного явно порушені. Адже згідно статті 141 земельного Кодексу підставою для припинення користуванню землею може бути добровільна відмова, порушення екологічних норм , будівництво чи смерть орендатора. Таких підстав не було. Окрім того фермер звинувачують у нанесенні шкоди державі.

«Шкода мала б встановлюватись комісійно, куди б повинен бути запрошений і сам фермер. Утримуючи майно фермера, правоохоронці у такий спосіб завдають шкоди як самому власнику, але більше іміджу тих органів, які вони представляють. Вони підривають авторитет правоохоронних структур в цілому. Адже законних підстав арештовувати врожай немає», – говорить адвокат.

Ситуація не байдужа і воїнам АТО, адже на цьому полі є і їх паї. Дії правоохоронців , СБУ можуть привести до соціального вибуху. Вважає голова ГО «Об’єднання воїнів – учасників АТО «Патріот» Валерій Тудвасєв.

Ветеран батальйону «Айдар» Аркадій Романенко вважає , що відбувається беззаконня.

«Із травня 2014 я взяв у руки зброю і пішов захищати нашу країну. І без допомоги людей ми б там не вистояли. Це люди, котрі таскали нам на «передок» все, що у них було – їжу, одяг. Марков нам надавав велику допомогу. Без єднання армії і народу ми б не вистояли. Це справжній грабунок. І на жаль, це не одиничний випадок, тому ми маємо об'єднуватись і не мовчати », – говорить боєць.

Фермер та активісти кажуть, що мають велику надію вирішити питання у законний спосіб. Але здаватись не збираються. 

За словами адвокатів дії правоохоронців вони оскаржуватимуть у суді. 

За продовженням цієї історії слідкуйте на нашому сайті.