Відмова проходити експертизу на наявність алкогольного чи наркотичного сп’яніння не позбавляє від покарання.

В Україні суттєво змінились штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння чи під впливом лікарських засобів, що знижують увагу та швидкість реакції. Мінімальний штраф становить 10тис 200 грн з обов’язковим позбавленням права на керування транспортним засобом упродовж року.

Таке покарання несе нетверезий водій згідно ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
До павлоградського суду уже надходять протоколи від поліції , які складені за цією статтею. Розповів сьогодні суддя-спікер Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак під час прес-конференції.

«Правопорушники приходять до суду і кажуть, що вони не перебували у стані алкогольного сп’яніння. Що мовляв просто не захотіли їхати на медичну експертизу. Для таких громадян хочеться повідомити, що стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність не лише за сам факт керування транспортним засобом у стані сп’яніння, а й за відмову від проходження медогляду на виявлення стану водія. Відповідальність буде така ж», – розповів Мар’ян Мицак.

Він також додав, що процедура направлення на медичне обстеження стану водіїв чітко виписана, як в адмінкодексі про правопорушення , так і затверджена Кабінетом міністрів. І поліцейський має чітко її притримуватись.

Так, коли у поліцейського є підозра, що водій перебуває у стані алкогольного сп’яніння, то спочатку даний факт протоколюється при двох свідках. Правоохоронець має на місці визначити стан водія за допомогою спеціального приладу. Коли водій відмовляється від такого огляду чи не згодний із його результатами, поліцейський направляє його на обстеження у медичний заклад.

І у випадку , коли водій відмовляється їхати до медзакладу, то складається протокол за ст. 130 Адміністративного кодексу.
Огляд дійсний, якщо він проведений не пізніше двох годин після виявлення стану водія.

Водіїв, які двічі упродовж п’яти років мали адміністративне покарання за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, штрафуватимуть на 40800 грн та позбавлятимуть права керування транспортними засобами на 10 років.