10 жовтня світ відзначає День психічного здоров’я.

У 2016 цей день присвячений темі надання першої психологічної допомоги (ППД). В чому заключається перша психологічна допомога, як правильно її надавати розповіла міський психіатр Наталія Гамій під час прес-конференції.

У світі відбуваються різні трагічні події: війни, стихійні лиха, аварії, люди стають свідками насильства, руйнувань і смерті.
ППД призначена для підтримки тих, хто недавно від цього постраждав.

Психологічну підтримку можна надавати в будь-якому досить безпечному місці – безпосередньо на місці події, якщо мова йде про окремий нещасний випадок, або в місцях надання допомоги постраждалим, наприклад в медичних установах, притулках і таборах біженців, переселенців, школах або пунктах розподілу продуктів харчування або інших видів допомоги.

«Дуже важливо, як ви спілкуєтеся з людиною, яка знаходиться в стані стресу. Люди, які пережили стресову ситуацію, можливо, захочуть розповісти вам, що з ними сталося. Вислухати чиюсь розповідь – це вже велика підтримка. Однак важливо не примушувати людей розповідати про пережите. При цьому для них може бути важливо, щоб ви просто побули поруч, нехай і мовчки. Скажіть їм, що будете поблизу, на випадок якщо вони захочуть поговорити, або запропонуйте їм практичну допомогу, наприклад їжу або стакан води. Не кажіть занадто багато, дайте їм побути в тиші. Можливість трохи помовчати дасть людині перепочити та підштовхнути поділитися з вами, якщо вона того забажає», – розповіла Наталія Гамій.

Вона також додала, що не варто залишати людей з важким стресом наодинці, потрібно забезпечити їх безпеку до тих пір, поки їх стан не покращиться або поки ви не зможете заручитися допомогою медпрацівників, місцевих керівників або представників місцевого населення.
Можливість вирішити хоча б частину питань дає людині відчуття контролю над ситуацією і зміцнює здатність впоратися з ситуацією.

Якщо ці проблеми тривають довше місяця, варто звернутись до фахівців Павлоградського психоневрологічно-диспансерного відділення
(вул. Шевченка, 63, тел. 6-00-60)