На території регіону мають місце випадки самовільного захоплення земель.

Повідомляє прес-служба місцевої прокуратури.

«Прокуратурою Павлограда встановлено, що органи місцевого самоврядування Петропавлівського, Павлоградського та Юр’ївського районів не вживають заходів щодо визнання спадщини місцевих жителів, які померли та передачі їхнього майна у власність відповідної територіальної громади, у зв’язку з чим мають місце їх самовільне використання», – йдеться в повідомленні.

У поточному році Павлоградська прокуратура звернулася до місцевих судів з 6 заявами в інтересах відповідних сільських рад про визнання спадщини відумерлою на земельні ділянки площею майже 24 га, ринкова вартість яких складає більш ніж 15 млн. грн.

Упродовж 2016 судами вже задоволено 4 з 6 заяв місцевої прокуратури на загальну суму 9 млн. грн про визнання земельних ділянок загальною площею 18 гектарів відумерлої спадщиною та про передачу їх у комунальну власність сільських рад.
Інші 2 справи ще перебувають на розгляді в суді.

Також, з початку року за результатами виконання судових рішень за позовами прокурора минулих років, до комунальної власності органів місцевого самоврядування Павлоградського та Петропавлівського районів реально повернуто 33 гектари земель сільськогосподарського призначення загальною вартістю понад 2 млн.грн.