Розпочати відновлювальні роботи у будинку, де стався вибух газу із послідуючим горінням, людям обіцяють лише після того, як вони створять ОСББ.

За повідомленням заступника міського голови Віталія Мовчана, форма власності будинка – житлово - будівельний кооператив – із юридичної точки зору не дозволяє виділяти кошти на ремонтні роботи. Тому єдиний шлях– це створення ОСББ.

«Для того, щоб виділити кошти на проектування та відновлення будинку необхідно, щоб ви прийняли рішення про перехід у форму правління – ОСББ. У міськраді є програма фінансування ОСББ, котра юридично дозволить нам виділити кошти на ремонт будинку», – звернувся Віталій Мовчан до мешканців будинку.

Не всі жильці були в захваті від такої ідеї. Люди побоюються у такій ситуації щось міняти. Проте більшість із присутніх на зборах проголосували за ОСББ.


Своє рішення люди мають оформити протокольно. І тоді на позачерговій сесії депутати приймуть рішення про виділення коштів на проектні роботи. Проект обіцяють виготовити за 21 день. Ще 15 днів піде на проведення його експертизи. І далі через 35 днів проходить тендер на визначення виконавця робіт і починаються відновлювальні роботи.

На сьогоднішній день у постраждалі квартири першого та другого під’їзду ніхто із мешканців будинку не заселився. У кватирах іще не відновлене газопостачання. А в декотрі квартири люди не хочуть повертатись навіть після подачі газу – у них запах сирості, цвілі та відчувається присмак горілого. Дехто не готовий повертатись психологічно. Хоча після обстеження будинку експерти запевняють, що конструкція не завалиться.

На сьогоднішній день люди проживають хто в знайомих, хто у родичів, хто в модульному містечку. Вони отримали одноразову грошову допомогу у сумі 1400 грн та продуктові набори.

Для допомоги постраждали у Червоному Хресті відкритий благодійний рахунок.