Музей відкрився 12 жовтня на базі Західно-Донбаського професійного ліцею.

У його відкритті взяли участь учасники АТО, волонтери, батьки загиблих бійців, учні ліцею, заступник командира військової частини Павлограда, міська влада.


На подвір’ї ліцею провели урочистий захід – привітали з Днем захисника України та вшанували пам’ять загиблих бійців.

В зоні АТО загинуло 6 випускників професійного ліцею. В пам'ять про них на фасаді ліцею установлені меморіальні дошки. Всього в подіях на сході країни, за приблизними підрахунками, брали участь близько 50 випускників професійного ліцею.

«Коли я служив командиром танка у Ленінградському військовому окрузі у 80-х роках і якби хто сказав тоді, що у нас будуть такі стосунки із Росією, то ніхто б у це не повірив. Ми ж тоді були братніми народами. Але так склалась ситуація на сьогоднішній день, що у нас іде війна із Росією, а не антитерористична операція», – говорить директор ліцею Володимир Степаненко.

Він подякував батькам за виховання синів, які ціною власного життя захищали країну, подякував волонтерам та бійцям АТО.


Показові виступи продемонстрував військово-спортивний клуб «Сокіл»


Після урочистої частини всі присутні оглянули музей, присвячений подіям на сході країни.
Стенди музею представлені у відповідній хронології – Євромайдан, окупація Криму, мітинги у Києві та у Павлограді, війна на Сході, зруйновані будинки, бійці АТО... Окремий стенд присвячений волонтерам.


Експонати музею зібрані учасниками АТО, волонтерами, зібрані також свідчення учасників подій на Майдані, в зоні АТО. Організатор музею та його керівник – Наталія Уставицька.

Відвідати музей можуть всі бажаючі. Для вас проведуть екскурсію, розкажуть про експонати. Потрібно лише завчасно повідомити про це за т. 099 -9106762
Збір експонатів триває.