Напередодні Дня захисника України та Дня Козацтва павлоградські активісти прийшли до музею аби переконатись чи можна побачити тут експонати, котрі відображають героїчні події, пов’язані з історією міста та країни.

Зокрема пам’яті Героїв Крут, голодомор, сталінські репресії, чи відомо скільки павлоградців загинуло під час голодомору , скільки було репресовано. Найбільше емоцій викликала зала із серпами, молотами, зірками та георгіївськими стрічками.

«Нас у школі виховували на Ленінських гаслах, серпах та молотах. І я хотів би , аби мої діти могли прийти в музей і побачити тут і позитивних героїв України, а не радянське минуле і георгіївські стрічки». Чому в музеї не відображено події пов’язані із Махно, Петлюрою. Вони теж мають відношення до цієї території», – говорить активіст Едуард.

За розмовою пильно слідкували правоохоронці. На всяк випадок.

Як пояснила директор музею Тетяна Ведмідь музейні експонати радянщини не підпадають під Закон про декомунізацію і що цю сторінку історії не можна викреслити. Щодо скромного куточку голодомору, то, за повідомленням Тетяни Ведмідь для більш ширшого представлення цього періоду не вистачає матеріалів, а про сталінські часи матеріали взагалі відсутні. Всі вони знаходяться у Санкт-Петербурзькому архіві і добратись до нього складно.

Емоції дещо стихли, коли дійшли до виставки, присвяченій майдану та подіям на сході країни. Виставка розмістилась на східцях між першим та другим поверхами.


За повідомленням Тетяни Ведмідь, в музеї занадто мало місця, аби виставити більше експонатів і організувати більше виставок.

Кажуть, що ситуація зміниться , коли музей отримає приміщення колишнього рентген-кабінету, що по вул. Соборній. Там планують організувати виставку, присвячену подіям в АТО.

Директор музею запропонувала активістам приносити експонати.