Щороку у другий четвер жовтня відзначається Всесвітній день захисту зору.

У цей день особлива увага приділяється здоров'ю очей, профілактиці порушення і відновлення зору.

У Павлограді за 9 місяців тільки цього року на прийом до окуліста звернулось 850 осіб, що склало 94 людини на 10 000 населення, тобто кожен 10 мешканець міста. Повідомила лікар-офтальмолог Неля Колос.
І якщо раніше порушення зору спостерігалося в основному у громадян похилого віку, то в даний час, кількість короткозорих серед молоді з року в рік збільшується.
Причиною погіршення зору у людей молодого выку є не лише тривале перебування за комп’ютером.

«Люди все більше погіршують ситуацію своїм незнанням як його зберегти. Здається, що очі і так все зможуть витримати, нічого страшного не трапиться, якщо почитати книгу лежачи або в транспорті, подивитися телевізор як зручно тілу, а не очам. Проте, очі також як і інші органи людини потребують турботи. І не тільки коли виникнуть проблеми, а навіть при стовідсотковому зорі. Тому офтальмологи всього світу закликають людей до профілактичних заходів, які допоможуть забути про окуляри і дозволять не звертатися в поліклініку з захворюваннями очей. Не потрібно гарний від природи зір сприймати як належне», – розповіла Неля Колос.

Для профілактика хвороб очей лікарі радять:

  •  Щодня вживати в їжу продукти, що містять поживні і необхідні для очей речовини (лютеїн, вітаміни С і Е, цинк) – салат, капуста, шпинат, горіхи, яйця, м'ясо, боби, цитрусові фрукти.
  • Не палити. Саме куріння сприяє пошкодження зорового нерва і навіть появи такого страшного захворювання очей як катаракта.
  •  Захищати очі від сонячних променів окулярами. 
  •  Менше часу проводити перед комп'ютером і телевізором. Це задоволення може коштувати вам не тільки погіршення зору, а й викликати головні болі, дискомфорт в області спини, плечей і шиї.