ПАТ «Дніпропетровськгаз» збільшило мешканцям квартир м. Павлограда у деяких будинках по вул. Інтернаціональній плату за газ до так званих «граничних тарифів», збільшивши тариф майже в півтора рази.

Не погоджуючись з цим, громадянин України Трубіцин К.В. 28.09.2016 подав позовну заяву до Павлоградського міськрайонного суду на ПАТ «Дніпропетровськгаз» про неправомірність встановлення йому цих«граничних тарифів».

На його позов суддя Бондаренко В.М. своєю ухвалою від 03.10.2016 залишила позовну заяву без руху, надавши 2дні(!) на сплату судового збору у розмірі 551,2 гривні, і це при тому, що згідно ч.3 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ від сплати судового збору. Так і не пояснивши, чому громадянин України не має права користуватися Законом України, який звільняє його від сплати судового збору.

І що цікаво, Бондаренко В.М. – єдина суддя Павлоградського міськрайонного суду, яка вимагає сплати 551,2 гривні з понад 20 - ти поданих позовів до суду від мешканців будинків по вул. Інтернаціональній, які на цей час знаходяться на розгляді у суді. Тобто, не важливо, що люди виживають за копійки, не важливо, що комунальні тарифи підняті до небес, потрібно, щоб пенсіонер з мінімальною пенсією 1130 гривень сплатив 551,20 гривень до суду, а далі як йому жити? Сплатити до суду, сплатити комуналку – і померти з голоду?

Чи все простіше: суддя розуміє, що між життям і смертю пенсіонер вибере життя і, відповідно, вона не буде розглядати його позов, бо не відбудеться сплата цих 551,20 гривень. Хіба це не є перешкоджанням у доступі до правосуддя ? Раз у тебе за два дні не знайдеться 551,20 гривень, то суд не буде розглядати твій позов?

Мабуть, щаслива володарка червоної «Мазди» – суддя Бондаренко В.М., імовірно, витрачаючи щодня на пальне близько 100 гривень, важко розуміє чому за два дні неможливо витрати 551,20 гривень на таку дрібничку, як судовий збір.Однак, як свідчить практика, в цьому році Київський апеляційний суд скасував ухвалу, ідентичну тій, яку винесла суддя Бондаренко В.М., з тих підстав, що у ст.22 Закону України «Про захист справ споживачів» передбачено, що споживачі ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ від сплати судового збору. Виходить, що у Києві розуміють, що у громадянина України неможливо відібрати право, надане йому законом. Але здається, що це не розуміє суддя Бондаренко В.М.

                                                                                       Володимир Курдюков