Для гніздування птахів працівники ДТЕК Дніпрообленерго установлюють штучні опори. 

Лелеки часто в'ють гнізда на електроопорах, в результаті чого у жителів окремих районів виникають проблеми з електроенергією, а життя білих лелек знаходиться під загрозою.

«Установка платформ для лелек дозволяє нам не тільки захистити птахів, але і поліпшити електропостачання та підвищити його надійність. За останні 3,5 роки установлено 71 платформу . Платформи успішно заселяють лелеки », – розповіла начальник відділу з питань екологічної безпеки ДТЕК Дніпрообленерго Олена Потапенко.

Уже другий рік поспіль з ініціативи ДТЕК Днепрооблнерго в області проводиться конкурс «Лелека», в рамках якого школярі відстежують популяцію білих лелек в регіоні, а також досліджують, як живуть птахи на штучних платформах, встановлених енергетиками на опорах ліній електропередачі. Повідомляє прес-служба ДТЕК.

У цьому році в конкурсі взяли участь школярі двадцяти районів Дніпропетровщини. Упродовж декількох місяців діти спостерігали за життям білих лелек поруч зі своїми будинками і навчальними закладами. Юні дослідники вивчали популяцію птахів, фіксували на картосхемах гнізда, кормові території, а також визначали чинники смертності птахів.

У фіналі конкурсу учасники презентували власні проекти в двох номінаціях: наукові дослідження і еколого-просвітницька робота. Переможці конкурсу отримали нагороди від керівництва енергопостачальної компанії та обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді.

Перше місце в конкурсі «Лелека» дісталось учням Криничанського району та м. Кам'янське. Переможці отримали кубки та намети для відпочинку на природі. Другі і треті місця посіли представники Царичанського, Солонянського та Широківського районів, міст Дніпро, Павлоград і Марганець. Вони отримали від енергетиків спальні мішки і польовий посуд.

Конкурс «Лелека» проводиться з ініціативи Дніпрообленерго ДТЕК, як частина Міжнародної програми по збереженню білого лелеки.