У 95% випадків при вчасно розпочатому лікуванні наступає повне одужання.

20 жовтня – День боротьби із онкозахворюванням молочної залози. Як виявити недугу на ранній стадії, які фактори ризику та які прогнози. Про все це під час прес-конференції говорила лікар- хірург першої міської лікарні Павлограда Зоя Постолатій.

В Україні та у світі в цілому (окрім Японії та країн Азії) захворюваність зростає.
Так за останні 5 років в Україні онкопаталогія молочної залози збільшилась удвічі. Ця недуга посідає перше місце серед усіх онкопаталогій у жінок.

На обліку в першій міській лікарні Павлограда перебуває 1типс 84 онкохворих . Із них 214 жінок із раком молочної залози. Щороку виявляється 19-20 нових випадків захворювання . Розповіла Зоя Постолатій.

Серед факторів ризику:

гормональні зрушення, ранні статеві контакти, пізня менопауза, аборти, гормональні препарти, протизаплідні пігулки, неправильне харчування, ожиріння, радіація, спадковість. 

Для раннього виявлення захворювання лікар радить регулярно проходити обстеження в лікаря гінеколога, маммолога та проводити самообстеження.
Маммологічне обстеження лікарі радять проходити із 37 років , а до 37 – ультразвукове обстеження грудей.

«Якщо хвороба виявляється на ранніх стадіях, то при своєчасному лікуванні, жінка практично повністю виліковується. Головне вчасно поставити діагноз. При самообстеженні пухлину можна прощупати руками», – говорить Зоя Постолатій.

Вона також додала, що великою проблемою для міста є відсутність лікаря - онколога . Постійний онколог відсутній із 2000 року. Тому при підозрі на онкопаталогію пацієнтів відправляють в обласний онкоцентр.