Розповсюдженість цереброваскулярних захворювань в Україні постійно збільшується, за останні 15 років цей показник виріс майже в 4 рази.

Щорічно на території України реєструється близько 120 тис. випадків інсультів.

У Павлограді за минулий рік виявлено 1103 цереброваскулярних захворювань. Чималий відсоток із них займають інсульти. Щоправда смертність від цієї недуги значно зменшилась. Лікарі пов’язують це із широким застосуванням сучасних методів лікування, зокрема тромболітичної терапії. Це лікування, яке направлене на розчинення тромбу всередині судини за допомогою лікарських засобів. Препарат є ефективним лише у перші 3-4 години від початку захворювання.

Розповіла лікар-невропатолог 4-ї міської лікарні Віталія Тимченко під час прес-конференції.

Одним із основних факторів ризику виникнення інсульту є гіпертонічна хвороба. Тому дуже важливо вчасно виявити та лікувати хворобу, аби запобігти прогресуванню захворювання та розвитку ускладнень.

Лікар-невропатолог звернулась до мешканців міста з проханням при перших ознаках гострого порушення мозкового кровообігу: нестерпний головний біль, порушення мови, зору, координації руху, втрата чутливості на обличчі або кінцівках, терміново викликати швидку медичну допомогу/

Виникненню інсульту сприяють: паління, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, підвищення рівня холестерину, ожиріння, зловживання алкоголем, гіподинамія та стреси.