Павлоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляє, що 1 січня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів згідно нових вимог українського податкового законодавства.

Статут – документ, який регламентує право здійснення діяльності будь-якої неприбуткової організації. Відповідно до внесених змін наш законодавець дав неприбутковим організаціям термін до 1 січня 2017 року для приведення у відповідність до вимог Податкового Кодексу своїх установчих документів – статутів. Тому, до 1 січня 2017 року всі зміни повинні бути внесені в установчі документи.

Громадські формування, які не внесуть зміни до своїх статутів, органом Державної фіскальної служби після 1 січня 2017 року будуть виключені з реєстру неприбуткових організацій , а всі отримані ними пожертви та інші надходження обкладатимуться податком на прибуток.

Так, у відповідності до п. 133.4.1.Податкового кодексу України, неприбуткові громадські формування, повинні відповідати таким вимогам:

  •  утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  •  установчі документи повинні містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління інших пов'язаних з ними осіб;
  •  установчі документи повинні передбачати передачу активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідно до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання та перетворення);
  •  внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації повинні використовуватись виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17 червня 2016 року №1717/5 «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» прийняття та видача документів під час державної реєстрації громадських формувань, внесення змін до їх статутів з 1 липня 2016 року здійснюється Павлоградським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адреса Павлоградського МЦ з надання БВПД: м. Павлоград, вул. Полтавська 129, офіс 308, тел. (05632) 6-00-20, 6-00-22. Графік роботи центру з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 17:00

Станом на 26.10.2016 року Центром прийнято 37 заяв щодо державної реєстрації громадських формувань.