29 жовтня – Всесвітній день боротьби із псоріазом.

У Павлограді на обліку у лікарів дерматологів перебуває 270 хворих псоріазом, із них 3 дітей та 6 підлітків. Проте ці дані не відображають реальну картину. Чимало хворих, на жаль, не звертаються до лікаря при перших проявах захворювання. Повідомив лікар -дерматовенеролог Руслан Іскендеров під час прес-конференції.

За його словами причини виникнення псоріазу до кінця не вивчені, але передумовою появи цієї хвороби вважається спадкова генетика. Основними факторами ризику є хронічні хвороби, які безпосередньо пов'язані з розладами нервової системи.

Без лікування або за умов неналежного лікування псоріаз може стати причиною ураження суглобів, спричиняти супутні захворювання, типу псоріатичного артриту, хвороби Крона, підвищувати ризик хронічних захворювань – діабету, артеріальної гіпертензії, серцево-судинної патології, що значно знижує якість життя хворого, або навіть призводить до втрати працездатності.

І хоча в останні роки розроблена велика кількість нових високоефективних ліків, лише лікар-дерматолог може вирішити, яке лікування найбільше підходить кожному хворому.

При правильно підібраному лікуванні можливе настання тривалої ремісії.
Лікарі-дерматологи м. Павлограда запрошують на консультації пацієнтів з підозрою на псоріаз для уточнення діагнозу, визначення методів лікування та запобігання ускладнень.

Звертатись можна до:

  •  міської лікарні №1, шкірвендиспансер (вул. Шевченка, 63), тел. 6-34-05
  •  міська лікарня №4 – лікар-дерматолог Карлюк Н.М., тел. 3-03-60

Довідково

Псоріаз є одним із найпоширеніших хронічних дерматозів в індустріально розвинених країнах, який може уражати людей незалежно від статі та віку. Варіанти поширення в різних місцевостях пов’язують із генетичними та кліматичними факторами, шкідливими звичками, станом навколишнього середовища, особливостями харчування. Біологічні фактори також можуть сприяти захворюванню, до прикладу, стрептококова, вірусна інфекція, емоційна криза, вагітність. Інші причини, зі спостережень, пов’язують із прийомом деяких лікарських препаратів.