Ресурсом для підвищення мінімальної зарплати стане детінізація економіки 

Ключовим ресурсом, який забезпечить підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, стане детінізація економіки. Заявив прем'єр-міністрУкраїни Володимир Гройсман в соціальній мережі Facebook.

«За рахунок чого ми цього досягнемо? За рахунок детінізації заробітної плати. Підкреслюю, що жодних друкарських верстатів запущено не буде – ми збалансуємо бюджет і виведемо зарплату «з тіні». Ми давно працювали над цим питанням. Це ненормально, коли підприємець-власник має прибутки і при цьому не доплачує податки, а люди, що працюють на нього, живуть взагалі за межею бідності. Так не має бути! У цьому питанні потрібно поставити крапку» , – пише Володимир Гройсман.

На думку прем'єра, детінізація ресурсів дозволить не тільки збалансувати доходи працюючих громадян, але також забезпечить ресурс для виплати справедливих пенсій.

Раніше Кабмін на своєму засіданні 26 жовтня в рамках фіналізації проекту державного бюджету на 2017 рік, а також формування справедливої системи оплати праці в країні запропонував удвічі збільшити в 2017 році показник мінімальної зарплати – до 3200 гривень, тоді як у проекті бюджету на поточний рік закладено її підвищення з 1 грудня до 1600 гривень.

Таким чином уряд має намір зрівняти показники мінімальної зарплати з фактичним, а не нормативним прожитковим мінімумом.

За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, Кабінет міністрів планує через два тижні оприлюднити і представити парламенту розрахунок додаткових витрат державного бюджету на 2017 рік у зв'язку з прийняттям рішення про підвищення мінімальної заробітної плати.