До Павлоградського міськрайонного суду надійшло 24 позовні заяви на неправомірні дії ПАТ «Дніпропетровськгаз» в особі Павлоградського управління по експлуатації газового господарства. 

Перше судове засідання за «газовою справою» пройшло 2 листопада. Розглядалась позовна заява до ПАТ «Дніпропетровськгаз» мешканки будинку по вул. Миру (Інтернаціональній).

Позивачка просить визнати неправомірними дії ПАТ «Дніпропетровськгаз» по нарахування її граничних об’ємів споживання природного газу та зобов’язати відповідача установити її індивідуальний прилад обліку газу.


Справа в тому, що 20 липня 2016 ПАТ «Дніпропетровськгаз» намагався установити загальний газовий лічильник на будинок 69 по вул. Миру, проте мешканці будинку не дозволили цього зробити. За це газівники покарали їх, значно збільшивши (до граничних) ліміти споживання газу і відповідно збільшивши майже удвічі платню. В результаті у людей утворились борги. Тепер газова компанія погрожує мешканцям припинити газопостачання через ці самі борги.

«У мене ніколи не було боргів за газ. Була переплата. І тут я отримую лист, в котрому повідомляють, що так як я відмовилась від приладу обліку газу , то мені начислятимуть об’єму газу за граничними нормами. Мені ніхто не пропонував ставити лічильник і я від нього не відмовлялась. Після цього мені прийшло повідомлення, що якщо я не виплачу борг, котрий утворився, то мені відключать газ. Я не в змозі оплачувати такі великі суми», – говорить позивачка.

Представник відповідача (юрист ПАТ «Дніпропетровськгаз») позовну заяву не визнає і вважає, що вони діяли на підстави того, що люди відмовились від загального приладу обліку газу, а індивідуальні лічильники мовляв нехай встановлюють за власний кошт.

Разом із тим, у декотрих будинках газова компанія установлює індивідуальні лічильники за власний кошт, а у декотрих наполягає лише на загальних.
Виявляється управління газового господарства міста на власний розсуд вирішує у які будинки установлювати індивідуальні лічильники, у які загальні, виходячи із «економічної доцільності», а не керуючись законодавством. Принаймні Так пояснила юрист «Дніпропетровськгаз».

За повідомленням юриста Вадима Губара та громадського активіста Володимира Курдюкова, котрі захищають інтереси позивача у  справі, законодавство у цій сфері говорить про те, що газові компанії зобов’язані до 1 січня 2018 року установити мешканцям, які використовують газ для приготування їжі, як загальнобудинкові прилади обліку газу так і індивідуальні за кошт постачальника.

 

«Згідно того ж законодавства граничні ліміти установлюються у разі відмови споживача від будь-якого обліку газу. Доказів того, що споживач відмовився від встановлення обліку газу немає. І тому немає підстав карати його граничними лімітами газу.
Будинок же в цілому не є споживачем газу , споживачі – це фізичні особи, які уклали відповідний договір із постачальником» – говорять представники позивача.

В ході судового засідання у справі з’явилась ще одна стона – ТОВ «Дніпропетровськгаз збут». З’ясуавлось, що з 1 липня 2015 норми споживання газу людям нараховує ПАТ «Дніпропетровсьгаз», а сплачують люди вже іншій компанії – ТОВ «Дніпропетровськгаз збут».

Суд задовольнив клопотання сторони позивача про залучення останньої до справи в якості другого відповідача. Судове засідання перенесено на 7 листопада.

До речі

Подібна ситуація із загальнобудинковими лічильниками газу відбувається по всі Україні. І павлоградці , чи не перші, хто не став із цим миритись і вирішили захищати свої права у суді.

Читайте також: Газові компанії повинні встановлювати не будинкові, а квартирні прилади обліку газу

Читайте також: Горгаз атакует жителей Павлограда. Жители не сдаются

Читайте також: В Павлограді стартував проект «Справедливий суд»