«Газова тема» набирає обертів по всій країні. І уже є перші судові рішення і судова практика.

Наприклад Луцький суд визнав, що правовідносини між ОСББ та газовою організацією щодо установки загального лічильника та його обслуговуванням регулюються виключно договорами. Лише у цьому випадку можна говорити про те, що мешканці відмовились від установки загальнобудинкового лічильника. Договір між ОСББ по Інтернаціональній у Павлограді, мешканці котрого звернулись до суду, та газовою компанією відсутній.

Під час судовоог засідання у Павлограді сторона позивача (громадський активіст Володимир Курдюков та юрист Вадим Губар) подала клопотання, аби суд витребував у відповідача відповідні документи, котрі регулюють відносини між газовою компанією та ОСББ, якщо такі є.

Ще одне клопотання стосується того, аби суд долучив до справи лист НКРЕ, який Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики розіслала обласним та районним адміністраціям. У листі зокрема йдеться про те, що газові компанії зобов’язані установлювати як загальні, так і індивідуальні лічильники за кошти постачальника, бо їх вартість закладена у тарифи на газ.

Суд задовольнив обидва клопотання.

Також суд вирішив об’єднати 13 судових позовів в одну судову справу. Всі вони стосуються незаконного збільшення споживачам обсягів газу до граничних норм через відмову від загального лічильника.

Наступне судове засідання призначено на 6 грудня.