10 листопада під час депутатського семінару Київська фірма презентувала депутатам міської системи електронного голосування – власної розробки та китайську.


При бездротовій системі депутати тримають в руках пульти із трьома кнопками – за , проти, утримався. Сигнал передається за допомогою радіоканалу. Прийом із пульта – до 60 метрів.

Кожен протокол голосування можна зберегти і відправити на сайт. І відразу видно хто, як і за що голосував.
Вартість системи 102 тис 300 грн . У вартість входять пульти голосування для кожного, пристосування для їх зберігання, програмне забезпечення.

Дротова система передбачає наявність карток та блоків для голосування. На екрані буде чітко видно хто як голосує і результати голосування. Ця система китайської фірми . Але все уже перекладено на українську мову. Її вартість – 15 тис доларів плюс до 30 тис грн – вартість монтажу.

Досвід установки систем у Київської фірми, котра презентувала їх у Павлограді, уже є. Всього по Україні уже установлено 22 бездротові і системи та одну дротову у райадміністрації Київської області.

Розробники також запевняють, що на роботу їх систем поки що ніхто не скаржився. А у випадку чого, то будь-які збої вони полагодять максимум за декілька годин.

Депутати думають.