Це частина зобов'язань, які взяла на себе Україна, щоб стати членом ЄС.

26 вересня до Верховної Ради був внесений законопроект про безпеку дорожнього руху, який повинен привести чинне законодавство у відповідність до вимог директиви ЄС. Це частина зобов'язань, які взяла на себе Україна, щоб стати членом ЄС. Законопроект передбачає введення реєстру безпеки дорожнього руху, який буде консолідувати всю інформацію про водіїв, починаючи з того моменту, коли він ще є кандидатом на здачу прав.

У цьому ж реєстрі повинна бути інформація про екзаменатора і медексперта. Про це розповів адвокат Андрій Верба під час прес-конференції.

«Сьогодні Правила дорожнього руху, Закон про дорожній рух і підзаконні акти МВС регулюють порядок отримання і позбавлення водійського посвідчення. Якщо законопроект приймуть, то все це буде регулюватися одним законом. Кандидат на отримання прав звертається в автошколу, проходить навчання, потім йде в сервісний центр, здає практику і теорію і отримує права. Законопроектом передбачається кардинально змінити процедуру отримання водійських прав», – розповів Андрій Верба.

За його словами планується також ввести інститут екзаменаторів. Екзаменатори повинні будуть мати безперервний стаж водіння по категорії, в якій вони навчатимуть і прийматимуть іспити, не менше 10 років. При цьому протягом 3-х останніх років він не повинен мати штрафів про порушення. Крім того, екзаменатори не повинні мати відношення до автошкіл.

Сама процедура здачі іспиту буде фіксуватися на відеореєстратор і зберігатися упродовж 3 років.