У Павлоградському міськрайонному суді уже більше півроку триває судовий процес у справі генерала Назарова.

Його обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 425 Кримінального кодексу України (недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків). В результаті такого недбальства, бойовиками був збитий літак ІЛ-76 з українськими військовими на борту. Загинуло 49 чоловік.

10 листопада суд допитав єдиного обвинувачуваного у цій справі – Генерала Віктора Назарова. На момент трагедії (у ніч на 14 червня 2014) він виконував обов’язки начальника Штабу антитерористичної операції.

Під час допиту генерал заперечив надходження до нього даних про перебування груп бойовиків в аеропорту Луганська станом на 13 червня 2014 року.

«Підкреслюю, що протягом 13-го числа жодна службова особа мені ні в який спосіб інформації про існування якихось груп бойовиків не доводила. Хоча така можливість була», – сказав Віктор Назаров.

Він також заявив, що серед інформації, яку отримували співробітники СБУ на той час щодо ситуації в зоні бойових дій, було чимало неперевірених або застарілих даних. Інформація надсилалась у вигляді смс чи фото на мобільні телефони, на клаптиках паперу. Вона підтверджувалась у близько 5%. Він додав, що довідка, яка лягла в основу оголошення йому підозри, «не була формально навіть документом».

Також Назаров вкотре наголосив, що за документами тоді і зараз в країні немає війни і він діяв , виходячи з положення про особливий стан у мирний час. Зокрема положення про проведення антитерористичної операції, ухвалене ще 2004 року, на момент оголошення владою АТО не відповідало реаліям.

Раніше співробітники СБУ та свідки заявляли, що передавали до штабу АТО інформацію про перебування групи бойовиків із ПЗРК.
У рамках кримінального провадження допитані 132 свідки, проведено 112 експертиз.

Наступне засідання суду призначено на 23 листопада.