В Павлограді на обліку у лікарів - ендокринологів перебуває 3662 осіб, котрі хворіють цукровим діабетом. (У 2015 – 3499 чоловік).

Вперше у цьому році в місті виявлено 129 осіб, котрі страждають на цукровий діабет. Повідомила міський ендокринолог Ольга Геращенко.

Серед ускладнень діабету на першому місці ураження судин очей (діабетична ретинопатія), ураження нирок (діабетична нефропатія), катаракта.
Пізні ускладнення діабету можуть вразити і нервову систему. При цьому знижується сприйняття болю і температури, особливо шкірою ніг. Іноді, при ураженнях нервової системи при цукровому діабеті виникають ріжучі і пекучі болі в ногах, особливо по ночах.

Основою успішного лікування – є самоконтроль .

«Система самоконтролю включає знання хворим особливостей клінічних проявів і лікування захворювання, контроль за дієтою, показниками цукру крові і сечі, масою тіла. Самоконтроль передбачає корекцію цукрознижувальних таблеток. Успішне лікування діабету має на увазі, що лікар і хворий разом працюють над поліпшенням обміну речовин. Щоб хворий на діабет міг успішно справлятися зі своїм захворюванням, він повинен знати якомога більше про причини, ознаки, ускладнення і лікуванні захворювання», – наголосила Ольга Геращенко.

Методам самоконтролю при цукровому діабеті у Павлограді навчають у «Школі цукрового діабету». Відвідати «Школу» можуть всі бажаючі пацієнти та їх родичі.