Економити енергію у побуті вчилися учні павлоградської загальноосвітньої школи № 3 під час позакласної години, яку провели представники Громадянської мережі ОПОРА. 

Інформаційна зустріч, організована активістами за сприяння дирекції закладу, мала за мету навчити дітей берегти ресурси та виховати в них доросле ставлення до проблем енергоспоживання та охорони навколишнього середовища.

Волонтери ОПОРИ розповіли молодшим школярам про важливі та прості прийоми заощадження комунальних ресурсів. Вчасно вимкнене світло у порожній кімнаті, використання одного виду ґаджетів замість кількох одночасно, виключені зарядні пристрої з розетки – все це заощаджує дорогоцінні кіловати в електромережі. Крім того, це допоможе зберегти довкілля від зайвих викидів парникових газів і дасть можливість батькам зекономити гроші на оплаті електропостачання.

Для того, щоб малята краще зрозуміли взаємозв’язок між марнотратством енергоресурсів, забрудненням атмосфери та глобальним потеплінням, активісти продемонстрували їм цікаві, пізнавальні мультфільми, після перегляду яких дітей вже не потрібно було заохочувати до економії електроенергії, газу та води.
Під час жвавої бесіди з активістами ОПОРИ учні радо хизувались тим, що більшість їхніх родин мають за правило вимкнення зарядних пристроїв та лампочок, у яких немає потреби.

«Радує те, що діти до проблеми витрат комунальних благ ставляться набагато серйозніше, ніж більшість дорослих, тому виховати в них правильні звички, що сприятимуть економії, набагато простіше», – зауважив місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко.

Колектив ЗОШ № 3 разом з батьками вже рухається у напрямку енергоефективності. За словами директора навчального закладу Тамари Галич, завдяки згуртованій роботі, будівля облаштована енергозберігаючими вікнами, проводиться заміна ламп розжарювання на економні, а також впроваджується ряд заходів для термомодернізації приміщень.

Наостанок для дітей та вчителів школи представники ОПОРИ передали плакати з порадами енергоощадності у побуті, розроблені Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко
тел.:  067 850 65 92

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID).