Доповнено буде також перелік осіб, які звільняються від судового збору. 

14 листопада 2016 у Верховній Раді України зареєстровано проект закону № 5389-1 «Про внесення змін до Закону України «Про судовий збір» щодо зменшення ставок судового збору та доповнення переліку суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору». В разі прийняття змін суттєво зменшиться як розмір судового збору, так і будуть усунуті неузгодженості в питанні пільг по сплаті судового збору. Про це повідомляє прес-служба Павлоградського міськрайонного суду.

Неузгодженість у питанні судового збору призвела зокрема до того, що одні споживачі послуг, що звертаються до суду сплачують судовий збір, інші – звільняються від такої сплати.  Різні судді керуються різними законодавчими актами, котрі мають однакову юридичну силу.

Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року не звільняє споживачів послуг, котрі звернулись до суду щодо порушення їх прав, від сплати судового збору.
Разом із тим, відповідно до частини третьої статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Така ж ситуація виникла і з ветеранами війни.

Із подібною проблемою зіткнулись у Павлоградському суді люди (споживачі послуг міськгазу), котрі звернулись із позовом на дії павлоградського місьгазу. Одні були звільнені від сплати судового збору, інші – мають сплатити.

Матеріал за темою: Иски павлоградцев к горгазу разделили Павлоградский горрайонный суд или действует ли ЗАКОН в Павлоградском горрайонном суде?