Вуличні акції пройшли 1 грудня у людних місцях – на селищі 40 років Жовтня, Новий, ім. 18-го вересня поблизу центру дозвілля «МИР».

У проведенні акції взяли участь група волонтерів Павлоградського медичного училища з волонтерського загону «Панацея» (керівник загону Семененко О.В.), інструктори та відповідальні з санітарної освіти амбулаторій Центру первинної медико-санітарної допомоги, міської лікарні №4 та №1.

Молодіжні вуличні акції спрямовані на пропаганду здорового способу життя, на підвищення поінформованості населення з питань профілактики соціально небезпечних хвороб, таких як туберкульоз, ВІЛ/СНІД, наркоманія, захворювань, які передаються статевим шляхом, збереження репродуктивного здоров’я, на підтримку людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та толерантного ставлення до тих, кого торкнулась ця проблема.

Учасники акції спілкувались з мешканцями міста, роздавали інформаційні листівки та буклети щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, важливості ведення здорового способу життя, формування родинних стосунків, виховання покоління вільного від СНІДу. Багато уваги приділяли спілкуванню з молоддю та акцентували увагу, що тільки безпечна поведінка та здоровий спосіб життя збережуть здоров’я та захистять від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб.

Волонтери інформують не тільки про шляхи запобігання ВІЛ-інфікування, засоби профілактики туберкульозу, наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та інших соціально небезпечних інфекцій, які передаються статевим шляхом, а і пропагують здоровий спосіб життя та життєві цінності, використовуючи анкетування, психологічний тренінг, рольові ігри.

В рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом тільки у листопаді 2016 року за допомогою безкоштовних експрес-тестів було обстежено більше 30 мешканців регіону, у 9 із яких виявлено ВІЛ-позитивний результат. Учасники акції запрошували бажаючих визначити свій ВІЛ-статус в Центрі імунодефіцитної терапії за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка, 63.