У Павлограді триває судовий процес за позовами мешканців будинку по вул. Миру (Інтернаціональній) щодо безпідставного збільшення міськгазом обсягів спожитого газу.

За відмову від загальнобудинкового газового лічильника людям (в якості покарання) почали нараховувати платню за газ за граничними нормами. Позивачі стверджують, що вони не відмовлялись від обліку газу, і навіть навпаки вимагають, аби їм установили такі прилади, але індивідуальні, а не загальні.

Хоча, як виявилось на черговому судовому засіданні, відмова від загальнобудинкового лічильника газу не є підставою для підняття норм споживання блакитного палива до граничних. В Кодексі газорозподільних систем у переліку причин, за котрими можна було б збільшити норми споживання газу до граничних, відмови від обліку газу не вказано.

На суді виявились іще декілька цікавих речей.

Зокрема, в акті, складеному міськгазом, сказано, що мешканці будинку по вул. Миру перешкоджали встановити загальнобудинковий лічильник. Начебто саме на підставі цього людям і почали нараховувати платню за граничними нормами споживання газу. Проте, як розповіла свідок на суді (голова ОСББ) газівникам ніхто не перешкоджав, бо вони і не приходили установлювати лічильник.

«17 липня на нашому будинку з’явилось оголошення про те, що 20 липня нам будуть установлювати загальнобудинковий лічильник газу. Ми зібрали збори і вирішили, що ми не хочемо установлювати такий лічильник. Проте 20 липня ми чекали, коли прийдуть газівники його установлювати, але ніхто так і не прийшов. Так само ніхто не прийшов ні через тиждень, ні через два. Пройшло більше місяця, до мене на роботу приїхав представник міськгазу і запитав чи ми проти установки загальнобудинкового газового лічильника. Я сказала, що проти. Тоді він почав умовляти підписати акт про відмову від лічильника. Він приїздив не один раз. Мовляв, що якщо ви не підпишете, то вам можуть відрізати газ. Ну я підписала, але внизу дописала, що від загального лічильника відмовляємось і вимагаємо установити індивідуальні», – розповіла свідок.

Цікаво, що акт датований 20 липня. І саме із 20 липня людям уже почали нараховувати газ за граничними нормами. Хоча насправді голова ОСББ підписала його наприкінці серпня.

То виходить, що у газівників не було ніяких підстав для збільшення до граничних норм споживання газу, адже акт був підписаний лише у кінці серпня? І яка тоді була мета у газівників – установити загальнобудинковий газовий лічильник чи збільшити норми споживання газу до граничних? Відповідь на ці та інші запитання з’ясовуватиме суд.

Під час судового засідання, представникам сторони позивача Володимиру Курдюкову та Вадиму Губару вдалось нарешті з’ясувати у юриста міьскгазу, що установка лічильників таки входить у тариф за газ. Тобто виходить, що за лічильники ми з вами уже сплатили в тому числі і за індивідуальні?

З’ясувалось також, що перш ніж установлювати лічильник на будинок, у газівників має бути проект на установку конкретного лічильника на конкретний будинок.

Судова справа триває. І не виключено, що під час судових слухань ми дізнаємось іще багато цікавого про права споживача та обов’язки міськгазу….