Анатолій Володимирович Смага – єдиний пожежний Павлограда, котрий в мирний час нагороджений бойовим орденом Червоної Зірки за гасіння пожежі після серії вибухів на Павлоградському хімічному заводі.

Єдиний пожежний регіону, котрий тричі побував на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Перший раз він був направлений до Чорнобильської зони за наказом. Два наступних рази Анатолій Смага знаходився в Чорнобилі добровільно, виконуючи свій громадянський обов'язок і усвідомлюючи відповідальність перед країною.

Розповіді товаришів по службі і очевидців героїчних вчинків Анатолія Смаги можна почитати у книзі «Закаленный огнем», котра нещодавно вийшла у світ.

«Коли кілька місяців тому я провідав Анатолія, був вражений –
його здоров'я різко похитнулося, позначилася висока доза опромінення. Отримуючи мізерну пенсію, Анатолій Смага виявився забутим і практично нікому не потрібним.Тоді й народилася ідея написання книги «Закаленный огнем». Павлоград повинен знати своїх героїв. І пам'ятати, що вони зробили для нашого міста. А Анатолій Смага, без перебільшення, герой», – пише у передмові до книги голова ГО «Самозахист підприємців Павлограда», ліквідатор аварії на ЧАЕС Володимир Анікєєв.

Нещодавно міський голова вручив Анатолію Смазі відзнаку «За заслуги перед містом».

Скачати книгу в форматі PDF можна тут