Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят значно підвищується небезпека виникнення пожеж у побуті. 

Небезпеку можуть становити як хлопавки, петарди, бенгальські вогні, салюти, так і гирлянди, розвішані на ялинках, які є потенційними джерелами займання. Тому через масове використання піротехнічних виробів з порушенням правил та необережне поводження з вогнем у побуті, в ці дні може підвищуватись рівень пожежної небезпеки. Повідомляє управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району.

«Новорічна ялинка, особливо якщо вона не штучна, а справжня, являє собою значну пожежну небезпеку. Але якщо ялинка ще й прикрашена гірляндою сумнівної якості – до біди зовсім недалеко. Втім, і штучна святкова красуня може становити небезпеку, якщо вона виготовлена з легкозаймистого матеріалу. Сумлінні виробники зазвичай вказують матеріал, з якого виготовлено виріб, його гігієнічні та пожежні властивості. Якщо ж це не вказано – привід задуматися купувати таку ялинку чи ні», – йдеться у повідомленні.

Купувати будь-яку електротехнічну новорічну продукцію, в тому числі гирлянди, рекомендується у продавців, які мають документацію, що містить інформацію про пожежну небезпеку цієї продукції. Переконайтесь, що на дану електропродукцію є сертифікат. Інакше ви ризикуєте разом з новорічною гірляндою замість свята принести в будинок біду. Продаж піротехнічних виробів особам, які не досягли 18-річного віку, не допускається.

Перед використанням піротехнічного виробу уважно вивчіть вимоги безпеки і суворо дотримуйтесь інструкції. Не запускайте феєрверки, петарди та інші піротехнічні вироби, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Категорично забороняється застосування піротехнічних виробів в будь-яких приміщеннях та будинках, а також на дахах, балконах, лоджіях і виступаючих частинах фасадів будівель (споруд).

Виконання нескладних вимог безпеки при застосуванні піротехнічних виробів, новорічних гірлянд, вимог безпеки при організації та проведенні новорічних заходів, допоможе уникнути пожеж, не допустити шкоди вашому майну, здоров'ю, життю.