При виборі ялинкових прикрас споживачі повинні вимагати сертифікати СЕС, а також звертати увагу на запах іграшок.

Розповів начальник ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Андрій Кондратьєв під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«Коли купуєте ялинкові іграшки, запитуйте у продавців копію висновку санітарно-епідеміологічної служби. Останні 2-3 роки з токсичними іграшками ми не стикалися. Але були звернення щодо використання штучного снігу з балонів. Є деякі «чудеса китайського виробництва», які ні в якому разі не варто купувати. Якщо відчуваєте різкий запах, це означає, що іграшка виділяє токсичні речовини. Не потрібно вивітрювати такі іграшки на балконі, це не допоможе », – сказав Андрій Кондратьєв.

Він також додав, що через місяць-півтора після свят проблемою можуть стати і новорічні подарункові солодощі, коли їх будуть реалізовувати за зниженими цінами.

«Деякі недобросовісні виробники і постачальники, користуючись святами, намагаються реалізувати продукцію, яка у них залежалася. Згідно із законодавством, відповідальність за якість продукції несе виробник. Купуючи подарунки дитині, обов'язково звертайте увагу на маркування продукції, щоб там обов'язково був кінцевий термін використання. Є другий варіант, коли подарунки вручаються на ялинках. Необхідно уважно звертати увагу і на них», – сказав Андрій Кондратьєв.

Він також порадив звертатись в ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області у випадку якщо у зовнішньому вигляді, запаху чи смаку продукта виникли сумніви. Можна написати на сайт або зателефонувати на «гарячу лінію».