19 січня православні люди традиційно відзначають Хрещення Господнє. В цей день, за звичаєм, люди освячують воду.

Вважається, що освячена на Водохреща вода має цілющі властивості. Багато людей в цей день не лише набирають воду в пляшки, але і йдуть на водоймища, річки, ставки, щоб стати свідком освячення води в річці та зануритись в ополонку.

Аби занурення у крижану купіль пройшло без негативних наслідків, Павлоградські рятувальники нагадують основні правила безпеки.

Занурюйтесь лише у спеціально призначених для цього місцях. Слід уникати великого скупчення людей біля купелі, щоб уникнути провалів під лід. Всі глядачі повинні знаходитися на березі, а охочі зануритися – акуратно підходити до ополонки по черзі. Крім того, нагадуємо, що купання в ополонці і вживання алкоголю – речі несумісні.

Утримуйтесь від купання, якщо маєте серйозні хвороби, які можуть загостритися через таке занурення, приміром серцево-судинні. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При перших ознаках переохолодження – тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього чи важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти та укласти в ліжко. Зігрівання має бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури.