У Міністерстві освіти і науки України запропонували зміни в навчальному плані для старших класів. Про це повідомляє прес-служба відомства. 

Зокрема, пропонується скоротити кількість обов'язкових предметів з 22 до 9 з метою визначення профільних предметів. Таким чином, старша школа повинна стати профільною. Пропонується позбутися такого явища як «універсальний профіль».

Залежно від власних ресурсів і можливостей, школи самостійно обиратимуть профіль. Якщо ж це велика школа, в якій навчається кілька паралелей, то школа зможе мати класи з різними профілями навчання, а діти – вибирати необхідний їм профіль навчання.

Крім того, школи зможуть створювати власні «спецкурси» для поглиблення профільного навчання. Також в старшій школі з'являться так звані інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство», «Математика».

«У старшій школі дитина повинна обов'язково отримати цілісну картину світу. Саме тому, навіть якщо школа вибирає для поглибленого вивчення гуманітарні предмети, загальні знання з біології, географії, астрономії, екології, фізики та хімії вона отримує в рамках інтегрованого предмету «Людина і природа», який в такій школі буде читатися 3 години в тиждень. Інтегровані знання з правознавства, економіки школярі старших класів отримуватимуть в рамках предмета «Людина і суспільство », – йдеться в повідомленні.

Юридические услуги