У Павлограді військовослужбовця ЗСУ побили невідомі.  Звістка про це миттю розлетілась серед АТОшників.

Для виясненя ситуації в Павлоград з’їхались декілька сотень бійців і колишніх, і теперішніх. На щастя, вибухонебезпечну» ситуацію вдалось нейтралізувати. Проте сама тенденція є небезпечною. Вважають ветерани АТО та керівники Громадських організацій, що об’єднують АТОшників та волонтерів. Про це вони розповіли під час прес-конференції, що пройшла 22 січня.

«Добре, що так вийшло, що це був побутовий конфлікт і не було того, що ми подумали – неповаги до людей, що захищають нашу батьківщину. Людина, котра була задіяна у конфлікті, вибачилась публічно. І ми цей конфлікт вирішили, але сама тенденція дуже небезпечна», – розповів керівник ГО «Об’єднання воїнів, учасників АТО і волонтерів «ПАТРІОТ» під час Валерій Тудвасєв.

Заяву до поліції АТОшники не писали. Кажуть, що вирішили з’ясувати все самі, бо не вірять у те, що поліція по-справедливому у всьому розбереться.

«Ми не писали заяву до поліції, бо не віримо у те, що вони розберуться. А тому вирішили розібратись самі. Це їх функціональні обов’язки слідкувати за порядком. Ми не здійснюємо самосуд. Ми не збираємось заміщати собою поліцію. Ми сіли поговорили, вияснили ситуацію. Зрозуміли один одного. Ми не будемо звертатись, скаржитись, ми будемо заставляти поліцію працювати, хай працюють , борються зі злочинністю», – говорить ветеран Добровольчого батальйону «Айдар» Аркадій Романенко.

Олександр, котрий є учасником бійки із діючим військовослужбовцем ЗСУ, каже, що дізнався про те, що його опонент є бійцем АТО уже після конфлікту, а якби знав раніше, то цього не сталось би.Відомий в місті волонтер Анатолій Токарєв закликав мешканців міста уникати подібних конфліктів, зважаючи на те, що люди, котрі побували на війні, цілком закономірно, що можуть бути знервовані, і зреагувати емоційно на образливі слова чи дії. А у випадку чого у них вистачить сил захистити своїх побратимів.

Під час прес-конференції говорилось також про те, що криміногенна ситуація , як в Україні і в цілому , так і в нашому регіоні зокрема, значно погіршилась, поліція не справляється і громади мають самі подбати про свою безпеку.

«В результаті децентралізації ви отримали достатньо великі кошти. Виділяйте кошти на безпеку ваших людей. Тим більше, що є громадські формування, котрі готові до співробітництва. Але це має бути на законній основі і люди мають отримувати винагороду за свою працю. Зараз багато хлопців повернулись із АТО, вони мають певний досвід, підготовку і вони готові брати участь в охороні громадського порядку. І цей бандитизм ми маємо зупинити, бо інакше це торкнеться кожного із нас », – сказав Валерій Тудвасєв.

Він також додав, що ініціюватиме в Павлограді прийняття програми по допомозі поліції та співробітництво із Громадськими формуваннями.