Павлоградський міськрайонний, апеляційний та Верховний суд прийняли рішення не на користь матері із трьома дітьми. 23 січня рішення суду прийшли виконувати державні виконавці.

Упродовж 16 років сім’я – чоловік, дружина та троє дітей проживали у двокімнатній квартирі по вул. Ватоліній у Павлограді. Проте шлюб не був офіційно зареєстрований, квартира не приватизована, а жінка та діти були прописані у квартирі її матері, котра проживає у цьому ж будинку. Окрім того, Олена отримувала державну допомогу на дітей як мати одиначка. Можливо тому не поспішала реєструвати шлюб. Вона не має постійного місця роботи. Перебивається тимчасовими підробітками Проте сталось так, що два роки тому її цивільний чоловік помер.

І так як квартира перебувала у комунальній власності, і в ній офіційно ніхто не проживав, за комунальні послуги ніхто не сплачував, то рішенням виконавчого комітету у День вчителя зробили подарунок міському відділу освіти, виділивши помешкання для педагога. І згідно черги квартиру отримала учитель англійської мови , інвалід третьої групи. На черзі вона перебувала із 2009 року. Педагог має сина інваліда і до цього часу проживала разом із батьками. Квартиру вона отримала ще у грудні 2015, проте до цього часу заселитись туди не може, бо попередні жильці не виселялись.

«Ми пройшли суд міський, апеляційний і чекали на рішення Верховного суду. На даний час є рішення Верховного суду, матері із трьома дітьми відмовлено у праві на проживання у квартирі», – розповідає керівник профспілки працівників освіти міста Олександр Рєзніков.

«Рішеня суду було ще 11 листопада. Але вона постійно ухилялась від його виконання. Сьогодні вранці її вручили постанову про виселення з квартири. Вона дала згоду на добровільне виселення, але потім передумала і не хоче виселятись. Викликали наряд поліції. Є рішення суду про виселення мами із дітьми без надання іншої житлової площі. Вона може самостійно виселитись. Або ж ми описуємо майно і передаємо на відповідальне зберігання», – розповідає заступник начальника відділу державної виконавчої служби Наталія Кукаріна.

15-річний Сергій, 12-річний Діма та 5-річний Назар кажуть, що не хочуть іти жити до бабусі, адже там уже проживає три чоловіки – бабуся із чоловіком та її син,а разом їх буде семеро і місця всім буде замало.

«У мене їх навіть нема куди покласти спати. Ну як же ми всі разом там будемо жити. І куди вона тільки не зверталась, ніхто не допоміг. Ну хоча б уже почекали до весни», – бідкається бабуся Люба.

Відділ у справах дітей павлоградської міської ради вважає, що діти втратили житло за вини батьків.

«Органи опіки захищали права дітей, проте суд вирішив, що права дітей не порушені, бо діти мають житлову площу. Вони зареєстровані у 54-й квартирі. Вийшло так, що батьки не потурбувались про дітей, квартира не приватизована і ніхто не порахував за потрібне прописати тут дітей чи приватизувати квартиру , щоб діти могли вступити в законні права, як спадкоємці. За вини батьків діти втратили права на житло. Діти прописані. Права дітей не порушені, бо формально у мами і дітей є житло. Мама нічого не зробила, аби зберегти житло для своїх дітей. За квартиру не платили уже більше двох років», – прокоментувала ситуацію заступник начальника відділу за справами дітей Павлоградської міської ради Вікторія Кучинська.

Вона також додала, що у свій час житловий відділ міськвиконкому пропонував жінці офіційно працевлаштуватись і стати на чергу, аби мати право на отримання квартири, але жінка нічого не робила.