Африканську чуму свиней виявлено у Синельниківському та Криворізькому районах області. 

25 січня у фермерському господарстві в с. Новопілля під час дослідження ДНК 16 померлих тварин було виявлено збудник африканської чуми свиней. Цього ж дня райдержадміністрація Криворізького району прийняла рішення ліквідувати все поголів’я свиней на території фермерського господарства (450 голів).

Другий випадок захворювання було виявлено наступного дня у приватному домоволодінні с. Веселе, Синельниківського району. Тут померло 7 свиней, заражених африканською чумою.

Після виявлення захворювання поліція встановила 3-кілометрову карантинну зону та розпочала заходи превентивного характеру. Були встановлені стаціонарні блокпости з цілодобовим чергуванням поліцейських, працівників ДСНС та спеціалістів ветеринарної медицини. Правоохоронці запобігають ввезенню та вивезенню свинини з вказаних населених пунктів. Повідомляє прес-служба обласного управління поліції.

Також поліцейські у складі комісії з працівників міськвиконкому та ветеринарної медицини здійснюють подворовий обхід господарств, де утримуються свині. Власників тварин попереджають про небезпеку африканської чуми, кримінальну відповідальність за порушення ветеринарних правил, які можуть спричинити поширення хвороби. Також ветеринари беруть проби у здорових тварин та виявляють хворих

Вказані заходи триватимуть до повної локалізації та ліквідації інфекції.