Сьогодні Україна відзначає 99-річницю бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року.

У цей  день під селищем Крути поблизу села Пам'ятне (130 кілометрів на північний-схід від Києва) чотирьохтисячна більшовицька армія Михайла Муравйова зіткнулася із загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва (близько трьох сотень осіб), що захищали УНР.

У Павлограді пам’ять загиблих під Крутами вперше вшановували на офіційному рівні. Минулоріч у цей день відбулась лише смолоскипна хода, організована місцевими патріотами.

Сьогодні у мітингу-пам'яті взяли участь ГФ «Павлоградська Самооборона», НР «ДІЯ, ГО «Національний Корпус», Військово-патріотичний клуб «Сокіл», Школа козацького гарту «ХОРС», волонтери та міська влада.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку визвольної боротьби павлоградців, пам’ятної дошки загиблим бійцям АТО та до місця спорудження пам’ятника загиблим в АТО. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, приспустили державний прапор, заспівали Гімн. Говорили також про тих, хто зараз бореться за  незалежність нашої держави.

Проте на цьому заходи на відзначення Дня пам’яті Героїв Крут не завершились. О 16.00 учасники патріотичних організацій та активісти зібрались на Міськгілці (біля танка) і смолоскипною ходою пройшлись по вулиці Центральній до Соборного майдана.

«Ми зробимо все для того, щоб утримати суверинітет, незалежність та цілісність нашої Батьківщини. Тим самим покажемо високий та гідний вчинок, який гідний подвигу наших пращурів, які загинули під Крутами, які загинули в Холодному Яру...», –  сказав під час заходу координатор ГФ «Павлоградська Самооборона» Сергій Тищенко.

Коментарі   

0 # Пауль Лемберґ 29.01.2017, 19:12
А що сказав Анатолій Олексійович, загорнутий у вишиванку постачальник автобусів з тітушками на Київ та в Дніпро? Він вже вивчив темник "за що воюют наши рєбьята в АТО"? Бо зовсім нещодавно ще не знав...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Козак 29.01.2017, 20:12
Спеціально для автора: захід ОРГАНІЗОВУВАЛИ ГФ "Павлоградська Самооборона" (С.Тіщенко), НР "ДІЯ" (Ю.Малімонов), ГО "Національний Корпус" (Д.Середа), ВПК "Сокіл" (В.Литвин), ШКГ "ХОРС" (А.Бакала), міська влада (О.Шуліка). Ми і є добровольцями, але ніякої організації з назвою т.зв. "добровольчого підрозділу" там не було і бути не могло. Не вводьте людей в оману.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата