Офіцери оперативного командування «Схід» вважають, що докази провини Віктора Назарова відсутні.

Про це вони заявили під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

Генерала Назарова звинувачують у службовій недбалості, що призвела до загибелі 40 десантників і 9 членів екіпажу літака ІЛ-76. Суд над генералом уже більше року триває у Павлоградському міськрайонному суді.

Офіцери оперативного командування «Схід» виступили з відкритим листом до громадськості, в якому заявили про відсутність доказів провини Віктора Назарова. Текст листа був одноголосно схвалений на зборах оперативного командування за участю 242 офіцерів:

                   «Ми, офіцери управління оперативного командування « Схід », протягом двох років спостерігаємо за судовим процесом за справою стосовно трагічної загибелі 40 десантників 25 окремої повітряно-десантної бригади та дев'яти членів екіпажу на борту ІЛ-76, які загинули внаслідок жахливого та підступного терористичного акту 14 червня 2014 року.

Ми висловлюємо глибокі співчуття родинам загиблих Героїв, які виконали свій обов'язок та стали на захист Батьківщини, коли ворог ступив на нашу землю. Ми знаємо, що таке втрачати бойових побратимів і цей біль буде завжди у наших серцях. Проте, війна триває і на жаль, це не останні її жертви ...
Вже два роки судять офіцера Збройних Сил України генерал-майора Віктора Назарова. Його звинувачують у службовій недбалості, однак досі слідством не встановлено причини катастрофи: не з'ясовано хто збив літак і з якої саме зброї. Обвинувачення наполягає на тому, что генерал Назаров не вжив заходів для безпеки повітряних перевезень в аеропорту Луганська.

Нагадаємо, у Луганському аеропорту було здійснено 17 успішних перевезень, всі вони здійснювалися з урахуванням обставин, які склалися на той час. Борти, які залучалися до перевезень, були укомплектовані досвідченими екіпажами і неодноразово здійснювали посадки, у тому числі у ніч до катастрофи та безпосередньо у ніч катастрофи.

Генералу Назарову інкрімінують, що він не врахував інформацію про наявність ПЗРК у бойовіків, однак, як видно із матеріалів справи, ця інформація встановленим порядком йому доведена не була. Тим не менше, вже мали місце застосування ПЗРК по літаках та гелікоптерах у зоні проведення АТО, і для зменшення імовірності ураження, літаки, що здійснювали постачання сил у Луганському аеропорту виконували комплекс заходів для уникнення ураження з ПЗРК. Для цього посадки здійснювалися вночі, з підвіщеною вертикальною швидкістю та ввімкненими посадковими вогнями – це мінімізувало можливість обстрілу з землі. Ці заходи довели свою ефективність – всі літаки, які сідалі за так званою «Афганською» схемою, здійснили успішні приземлення, у тому числі перший з трьох літаків, які перевозили десантників 25 окремої повітряно-десантної бригади 14 червня.

Згідно матеріалів справи, загиблий літак не побачив злітно-посадкового смугу через відмову генератора,що живив його освітлення. Екіпажом ухвалено рішення заходити на одне коло за стандартною схемою посадки та увімкнув посадкові вогні, після чого був атакований з ПЗРК та великокаліберної автоматичної зброї. Це підтверджується записами камер відеспостереження, які зафіксували момент катастрофи.
Це війна, і війна не буває без жертв. На жаль, загинули 49 наших побратимів, які не повернутся до своїх родин. Наразі на лаві підсудніх знаходится генерал Назаров, котрого судять за те, що він на посаді начальника штабу антитерористичного центру не зберіг 49 життів. І на лаві підсудніх знаходится він, а не ті, хто вчинив цей терористичний акт.

За такою логікою можна судити будь-якого командира, чий підрозділ зазнав втрат під час бойових дій. Це неприпустимий факт у країні, що зазнала військової агресії і боронить свою свободу та незалежність.

Судити командира можна і треба за зраду чи боягузтво у бою. Судити командира за Служіння і захист Батьківщини – неприпустимо », – йдеться в листі.

Офіцери оперативного командування «Схід» також вважають, що винесення обвинувального вироку судом може створити негативний прецедент результатом якого стане деморалізація командного складу армії.

Повне відео прес-конференції можна побачити тут