Вакцини проти чуми свиней немає. Лікування немає. Смертність 98%. 

У зв'язку із виявленням на Дніпропетровщині африканської чуми свиней, у Павлоградському міськвиконкомі пройшло чергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії.

За повідомленням головного ветеринарного лікаря Павлограда Юрія Гордієнка, по Україні в цілому складна ситуація по захворюванню свиней на африканську чуму.

«Вакцини проти чуми свиней немає. Лікування немає. Смертність 98%. Практично все поголів’я пропадає. Якщо не приймати міри , то через півроку ми залишимось без свиней і свинини. Взимку вірус може зберігатись до півроку. Вірус переноситься всіма можливими способами – продукцією, живими тваринами, транспортом. Коли труп хворих тварини не спалять, просто викинуть на звалище, то бродячі тварини підберуть і понесуть у ті ареали, де вони живуть і вірус рознесеться. Із зони, де накладений карантин, не можна вивозити продукти тваринництва , зерно допоки не зніметься карантин. Це великі економічні збитки», – сказав Юрій Гордієнко.

До 25 січня 2017 в Україні були вільні від африканської чуми лише три області – Дніпропетровська, Івано - Франківська та Львівська. Із них Дніпропетровська – це одна із областей, де свинарство розвинено найбільше.

Нещодавно захворювання виявлено у свиногосподарствах Криворізького та Синельниківського районів. У 10-кілометровій зоні захисту там знищуються все поголів’я свиней. Воно підлягає утилізації.

Коментарі   

0 # Андрон 03.02.2017, 12:42
Не "приймати міри", а ВЖИТИ ЗАХОДИ! Ну може досить бути невігласами?!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата