Всього за декілька десятків кілометрів від Павлограда виявлено захворювання свиней африканською чумою.

Свиногосподарства несуть великі збитки, бо повністю втрачають все поголів’я тварин. Знищуються також свині у приватних домогосподарствах, що потрапили в санітарну зону. Як не пропустити віруси чуми у Павлоград, що мають знати мешканці міста і чим небезпечна свиняча чума для людини. Про це йшлося під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, що пройшла 2 лютого у Павлоградському міськвиконкомі.

«До людини вірус не передається. Але в результаті хвороби в організмі тварини пройшли зміни і вживання такого нездорового, неякісного м'яса теж не приносить користь здоров’ю людини», – сказав головний ветеринарний лікар Павлограда Юрій Гордієнко.

Він також додав, що згідно законодавства збитки за вилучені тварини мають відшкодовуватись із місцевого бюджету. Проте, тут є проблеми. Тому люди намагаються пошвидше десь продати м'ясо таких тварин. І таким чином на стихійних ринках з’являється дешева свинина.

«Лабораторії на офіційних ринках працюють. Вони досліджують всю продукцію , що надходить на ринок. Коли виявлять, то накладуть карантин і підприємці не зможуть декотрий час торгувати. Це нікому не потрібно. А ті, хто торгує на стихійних ринках, тим байдуже. Тому прохання до населення, на стихійних ринках нічого не купувати», – наголосив Юрій Гордієнко.

Щодо м’ясних магазинчиків, котрих на сьогоднішній день чимало з’явилось у Павлограді, то там все на совісті підприємців. У зв’язку із мараторієм, який накладенй до 1 січня 2018 року, необхідні перевірки санслужбами не проводяться.